SpäťÚvod / Eshop / Prístroje a pomôcky / Tašky / Utierka hebká veľká 63x63cm, 40% BIObavlna,60% bambusová viskóza

Utierka hebká veľká 63x63cm, 40% BIObavlna,60% bambusová viskóza

Utierka hebká veľká 63x63cm, 40% BIObavlna,60% bambusová viskóza
Tierra Verde
8,94 €
Kód165.05
VýrobcaTierra Verde
DostupnosťPosledné kusy (2)
8,94 €
: ks

Hebká utierka s vysokou savosťou nahrádza utierky z nerozložiteľných syntetickcých mikrovlákien. Vhodná do kúpeľne aj kuchyne, na umývanie a leštenie okien, nábytku a všetkých povrchov, k utieranie prachu, sušenie domácich zvierat, leštenie áut a bicyklov, čistenie bielych tabúľ (whiteboard).

Čo to je, ako to funguje
 
Hebká utierka s vysokou savosťou nahrádza utierky z nerozložiteľných syntetickcých mikrovlákien.
 
Ako sa používa
 
Vhodná do kúpeľne aj kuchyne, na umývanie a leštenie okien, nábytku a všetkých povrchov, k utieranie prachu, sušenie domácich zvierat, leštenie áut a bicyklov, čistenie bielych tabúľ (whiteboard).
 
Perte ako bežné utierky, nepoužívajte aviváž (obmedzuje savosť).
 
Zloženie
 
60% bambusová viskóza, 40% biobavlna
 
 
Prečo bambus a bavlna miesto mikrovlákna?
 
Klasické mikrovláknové utierky sú super - dobre umývajú a znižujú teda spotrebu čistiacich prostriedkov a dobre sa udržujú. Preto sú obľúbené aj medzi eko-uvedomelými spotrebiteľmi. V čom teda vidíme problém? Jednak sú klasické mikrovláknové utierky vyrobené z umelého vlákna (ktorého pôvodom je ropa), ktoré je neodbúrateľné. Potom, čo utierku vyhodíte, zostáva veľmi dlho v pôvodnom stave. Navyše sa tiež poslednou dobou začínajú objavovať štúdie o tom, ako sa mikrovlákna z textilu (najmä polyester, z ktorého je väčšina utierok vyrobená) pri praní uvoľňujú do vody. Vedci ich potom nachádzajú nielen vo vode a na pobreží, ale aj v morských živočíchoch. Zvyšok si domyslite sami … A ak sa chcete dozvedieť viac, odporúčame zadať do Googlu „Microplastic marine pollution“. A ešte jedna zlá správa na záver - najviac mikročastíc sa uvoľňuje z fleecu.
Podobný tovar
Taška malá Magické Vianoce
1,- €
Na sklade > 5
ks
Taška na bagety z biobavlny 52x9x8cm
4,90 €
Posledné kusy (3)
ks
© 2013 - 2019 | Mapa stránky | marketingová podpora wynergie | vytvorilo webio | now on WS