SpäťÚvod / Informácie pre Váš lepší život / GOJI – Kustovnica čínska – elixír mladosti

GOJI – Kustovnica čínska – elixír mladosti

GOJI – Kustovnica čínska – elixír mladosti
Goji (godži) sú sušené plody Kustovnice čínskej (Lycium chinensis). Majú sýto červenú farbu a sú veľké asi ako sušené hrozienka. Chuťou pripomínajú niečo medzi brusnicou, jablkom alebo šípkou. Goji rastú v úrodnej pôde v oblasti himalájskeho úpätia na stredne veľkých kroch. V týchto oblastiach, kde sú Goji bežnou súčasťou jedálnička, nájdeme obyvateľstvo s najdlhším priemerným vekom na Zemi. Tradičná čínska medicína od nepamäti považuje Goji za liečivú potravinu podporujúcu dlhovekosť, vitalitu a sexuálnu potenciu.
 
Z nutričného hľadiska sú Goji dosť možno tým najhodnotnejším ovocím na planéte. Obsahujú 18 druhov aminokyselín, vrátane všetkých osem esenciálnych (napr. tryptofan či isoleucín), až 21 stopových prvkov (menujme napríklad zinok, železo, meď, vápnik, germánium, selén a fosfor). Sú jedným z najbohatších zdrojov karotenoidov zo všetkých známych plodov na Zemi, pričom sú výdatnejšie ako mrkva. Ďalej obsahujú vitamíny C, B1, B2, B6 a E. Musíme spomenúť tiež beta-sitosterol. Tento rastlinný sterol sa dnes využíva pri podpornej liečbe zvýšenej hladiny cholesterolu, ďalej pri problémoch s prostatou a má tiež protizápalový účinok.
 
Celkom unikátna pre Goji je potom skupina lycium polysacharidov. To sú výnimočne silné antioxidanty, teda látky, ktoré neutralizujú voľné radikály. Tým pomáhajú zabraňovať poškodeniu buniek a starnutiu organizmu, majú naozaj pozoruhodné antioxidačné a imunitu podporujúce vlastnosti.
 
 V čom je Kustovnica čínska unikátna
 
najzdravšia známa rastlina
najviac vitamínov, aminokyselín a stopových prvkov zo všetkých rastlín
posilňuje imunitný systém a spomaľuje starnutie
obsahuje Germánium (protirakovinový prvok), ktorý sa nenachádza v žiadnej inej rastline
obsahuje 6 hlavných tukových kyselín (požadovaných pre produkciu hormónov a hladkú funkciu mozgu a nervovej sústavy)
obsahuje viac antioxidantov ako každý iný známy výživový zdroj
obsahuje 500-krát viac vitamínu C ako pomaranč
obsahuje linolovú kyselinu, ktorá významne znižuje tuk
obsahuje 15-krát viac nutričného železa ako špenát
obsahuje viac bielkoviny než pšenica
Ako Kustovnica čínska pomáha
spomaľuje proces starnutia
zlepšuje a podporuje imunitu
dodáva energiu
ako prevencia pred rakovinou rastlina – obsahuje Germánium, čo je protirakovinový prvok, čím pôsobí ako prevencia pred rakovinou.znižuje účinky chemoterapie
znižuje krvný tlak
upravuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi
podporuje fungovanie obličiek a pečene
zvyšuje potenciu a sexuálnu činnosť, u žien zvyšuje plodnosť
podporuje chudnutie a zlepšuje trávenie
posilňuje zrak
zlepšuje spánok
posilňuje srdce, podporuje čistenie krvi
zlepšuje pamäť
ŽENY – pre ženy má hneď niekoľko priaznivých účinkov. Kustovnica totiž omladzuje, podporuje chudnutie a vďaka kyseline linolovej znižuje tuk, zvyšuje libido, zvyšuje plodnosť, či zmierňuje rannú nevoľnosť v tehotenstve, ale dokáže aj zmierniť príznaky menopauzy. Okrem toho pomáha aj pri bolestiach hlavy, pri suchom kašli či artritíde, kedy potláča zápal.
 
MUŽI - Kustovnica pomáha, a to nielen v boji s už spomínanými chorobami. Kustovnica totiž zvyšuje potenciu a sexuálnu činnosť, ale spevňuje aj svaly a kosti či zmierňuje stres. Podporuje aj nervovú sústavu a činnosť mozgu, chráni DNA človeka a predlžuje život. Môžeme smelo povedať, že keby si chcel niekto pripraviť nápoj dlhovekosti či elixír mladosti, hlavnou ingredienciou by určite bola práve Kustovnica…:-)
 
Užívanie
 
Jedia sa čerstvé, ale aj sušené. Sušené plody môžete kombinovať s iným sušeným ovocí či orieškami. Z Kustovnice sa pripravuje čaj, ovocný koktail, pridáva sa do jogurtov, ale dokonca aj do múčnikov, kedy sušené bobule Kustovnice nahrádzajú napríklad hrozienka. Čínskou špecialitou je príprava čaju z Goji, podobne ako to my robíme so šípkami. Goji možno pritom zjesť aj po vylúhovaní. Odborníci tvrdia, že pre dosiahnutie blahodárnych účinkov stačí konzumovať asi 3 – 5 gramov denne (malá hrsť).
 
Dávkovanie Kustovnice čínskej: max. 10g denne
 
pozrite si produkty v našom eshope:
 
zdroj: http://abysportnebolel.sk/vyziva/goji-kustovnica-cinska-elixir-mladosti/
© 2013 - 2019 | Mapa stránky | marketingová podpora wynergie | vytvorilo webio | now on WS