SpäťÚvod / Výrobcovia / CHIOSKÁ MASTICHA
CHIOSKÁ MASTICHA

CHIOSKÁ MASTICHA

Prírodná živica CHIOSKÁ MASTICHA - alternatívna liečba tráviacich ťažkostí (žalúdočné vredy, vredy na dvanástorníku, crohnova choroba)


Chioská masticha je chránené označenie pôvodu pre prírodnú živicu produkovanú výhradne na gréckom ostrove Chios. Bola, ako jedna z prvých, uznaná a zapísaná ES už v roku 2007 medzi zaručene tradičné špeciality. Získavanie, výroba a distribúcia Chioskej mastichy je chránená.

Chioská masticha sa získava vo forme kvapiek zo zárezov ako unikátna živica z kmeňa stromu Pistacia lentiscus (Pistácia mastixová var Chia). Kombinácia pôdy, mikroklímy, topológie a reliéfu tejto oblasti tvorí „tajomstvo“ exkluzivity. Surová masticha, prvá „žuvačka“, bola vo východnom stredomorí obľúbená ako prostriedok na čistenie zubov a osvieženie dychu. Okrem žuvania sa používa ako surovina vo farmácii, parfumérii, kozmetike a pri príprave potravín a nápojov. Je obľúbená a využívaná už od nepamäti nie len v Grécku ale aj okolitých štátoch.

Chioská masticha výrazne napomáha redukcii Helicobactera pylori (v krajinách stredného východu je známa ako zabijak helikobaktera), pri problémoch s trávením (žalúdočných vredoch, vredoch na dvanástniku, Crohnovej chorobe, pálení záhy a problémoch s trávením všeobecne). Masticha výrazne osviežuje dych a pôsobí v ústach dezinfekčne a antimykoticky.

 

 

Napríklad fytoterapeutka Mgr. Kurková vo svojom článku o Chioskej mastiche uvádza: 

Žuvanie sĺz pôsobí proti baktérii HELICOBACTER PYLORI, ktorá je vo väčšine prípadov „zodpovedná“ za vredové choroby žalúdka a dvanástnika. Po dvoch týždňoch užívania mastichy nastáva pri žalúdočných a dvanástnikových vredoch v osemdesiatich percentách prípadov zmiernenie obťažujúcich príznakov a v sedemdesiatich percentách vyliečenie, a to bez nežiaducich vedľajších účinkov pri liečbe!“

Kompletné informácie o vedeckom výskume, pestovaní mastichy a jej účinkoch pri probléme s trávením nájdete tu.

UPOZORNENIE: 

Pri kúpe mastichových kapsulí sa dajte pozor na to, či kupujete originálny produkt.

Tovar (15)

© 2013 - 2019 | Mapa stránky | marketingová podpora wynergie | vytvorilo webio | now on WS