BIO a RAW produkty z ekologického hospodárstva : obchodBIOKde nás nájdete

Čaga Sibírska – 100ml

169,90 €
S DPH
Nie je skladom, pokiaľ máte záujem o bližšie informácie o naskladnení, neváhajte nás kontaktovať - Kontakt
Čaga je vysoko cenená huba, ktorá má dlhú tradíciu v sibírskom, kórejskom, čínskom, severoeurópskom a škandinávskom ľudovom liečiteľstve. Možno ju nájsť vo urastených lesoch v chladných oblastiach severnej Ázie a Európy. Najkvalitnejšie druhy rastú na kmeňoch brezy.
Množstvo

  • Tovar skladom odosielame do 48 hodín Tovar skladom odosielame do 48 hodín
  • Doprava zadarmo pri nákupe od 69€ Doprava zadarmo pri nákupe od 69€
  • Možnosť vrátenie alebo výmeny do 14 dní Možnosť vrátenie alebo výmeny do 14 dní

Čaga je vysoko cenená huba, ktorá má dlhú tradíciu v sibírskom, kórejskom, čínskom, severoeurópskom a škandinávskom ľudovom liečiteľstve. Možno ju nájsť vo urastených lesoch v chladných oblastiach severnej Ázie a Európy. Najkvalitnejšie druhy rastú na kmeňoch brezy.


Čaga – Chaga je drevokazná huba z čeľade kožkovitých. Rastie najčastejšie na brezách, menej často aj od ďalších listnatých stromoch v severnej Európe, Rusku a ďalej v chladnejších oblastiach Ázie a Severnej Ameriky. V tradičnej medicíne v Rusku a sa využíva od 16.storočia, v Ázii je sa používa niekoľko tisíc rokov. Prvé zmienky o liečení Čagou pochádza zo severných oblastí Číny. Ďalej sa potom jej používanie rozšírilo na západ do oblasti Sibíri a na Ural kde sa Čaga denne popíjala ako čaj. Vedci zistili, že v týchto oblastiach bol medzi obyvateľmi veľmi nízky výskyt rakoviny a choroby žalúdka sa tam prakticky nevyskytovali. Mnoho ľudí v týchto sibírskych oblastiach, ktorí pili Cagua denne sa často dožívali veku okolo 100 rokov.


Z hľadiska farmakologických účinkov sú najdôležitejšie polysacharidy, polyfenolické látky a triterpenoidy lanostanového typu. Z polysacharidov sú to najmä beta-glukány a heteroglukany, z triterpénov potom inotodiol, obliquol, betulín a betulinová kyselina ( huba Chaga sa získava z hostiteľského stromu z brezy ). Ďalej huba obsahuje seskviterpeny, steroly, lipidy a alkaloidy. Čaga obsahuje vysoké množstvo melanínu – pigment, ktorý sa podieľa na jej farbe.

Medzi hlavné účinky čagy patrí:

pôsobí ako prevencia onkologických ochorení

má protirakovinové účinky, podieľa sa na likvidácii rakovinových buniek a bráni ich metastázovaniu, zmierňuje nežiaduce účinky chemoterapie

je vhodná ako doplnok pri liečbe cystických ochorení

pomáha naštartovať imunitný systém, chráni organizmus pred infekčnými chorobami, ktoré sú spôsobené rôznymi vírusmi, baktériami, plesňami, či parazitmi (chrípka, angína, herpes, ochorenia dýchacích ciest atď.)

posilňuje srdcový sval, reguluje krvný tlak, pomáha normalizovať metabolizmus (vstupuje do tukových a vápenatých usadenín v tele a rozpúšťa ich)

zlepšuje fungovanie tráviaceho traktu, pomáha pri čistení organizmu od toxínov, znižuje chuť do jedla, normalizuje cholesterol

podporuje činnosť organizmu pri diabete (cukrovke), reguluje hladinu glukózy a inzulínu

prispieva k fragmentácii a šetrnému odstraňovaniu obličkových kameňov

podporuje regeneráciu pečene

reguluje činnosť štítnej žľazy

pomáha pri problémoch pokožky hlavy (zlepšuje stav vlasov, znižuje vypadávanie vlasov, pomáha pri odstraňovaní lupín atď.)

zlepšuje proces hojenia rán a následnej regenerácie pokožky (napr. pri liečbe bercových vredov)

eliminuje zápalové procesy, bolesť, má antiseptické účinky

pomáha pri rôznych kožných ochoreniach ako sú psoriáza, ichtyóza, ekzém, akné atď.

je zdrojom rôznych vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov (vit. B, D, betakarotén, horčík, vápnik, železo, zinok atď.)

posilňuje fyzickú kondíciu, oddiaľuje vzrast únavy a urýchľuje regeneráciu

Odporúčané dávkovanie:


- pri imunite (kúra trvá cca 10 týždňov, robí sa 1-2 krát do roka), pri ťažkostiach tráviaceho systému, kožných chorobách sa môže táto kúra (dávkovanie) zopakovať viackrát do roka:

3 dni – 3 kvp

5 dní – 5 kvp

5 dní – 10 kvp

10 dní – 15 kvp

5 dní – 10 kvp

5 dní – 5 kvp › nasleduje dva týždne pauza a kúra sa môže zopakovať.

pri kožných ochoreniach sa môže riedený extrakt aplikovať priamo na postihnuté miesto (v pomere 0,25ml tepla voda : (10až15 kvp extrakt) na 15-20min. potom oplachnut vodou

pri cukrovke:

3 dni – 3 kvp

5 dní – 5 kvp

5 dní – 10 kvp › po zvýšení na 15 kvp, ostáva dávkovanie na tomto množstve dlhšiu dobu

- pri onkologických ochoreniach: dávkovanie sa začína ako pri cukrovke, každých 5 dní sa dávka zvyšuje o 5 kvp, až kým sa dosiahne max. denná dávka 35-45 kvp. (maximálnu dennú dávku si môžete rozdeliť a užívať ju 2x denne, ráno a poobede vždy však nalačno)

Extrakt čagy sibírskej sa odporúča užívať ráno na lačno cca 45 min. pred jedlom a zapíjať ho vlažným mliekom (ktoré neutralizuje špecifickú chuť a zápach čagy), alebo vlažnou čistou vodou, čajom, džúsom.

Čaga sibírska je svojim spôsobom alchýmia ľudského organizmu. Každý si musí nájsť svoj spôsob užívania, aby sa cítil komfortne, fresh a bol plný energie (užíva sa od 1kvp až po 40 kvp). Ak sa cítite UNAVENE alebo MALÁTNE odporúča sa pár kvapiek ubrať. Pre citlivé žalúdky sa odporúča užívať 2kvp/3dni, 3kvp/3dni, 4kvp/4dni (t.j. každé tri dni pridať len jednu kvapku, až potom prejsť na odporúčanú kúru, ktorá začína piatimi kvapkami)

Čomu musíte venovať pozornosť, než začnete extrakt Čagy užívať?

Nie je určený pre tehotné ženy a dojčiace matky

Nie je určený pre alergikov, najmä ak sú alergickí na brezu

Nie je určený pre ľudí, ktorí užívajú lieky na zníženie imunity

Nie je určený pre ľudí s vážne poškodenými obličkami


Upozornenie: Výživový doplnok nie je náhrada pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Pred použitím akýchkoľvek doplnkov sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom. Užívanie na vlastnú zodpovednosť. Uchovávajte mimo dosahu malých detí.

Zloženie extraktu Čagy:

Extrakt obsahuje viac ako 200 aktívnych biologických látok, ktoré sú dôležité z farmakologického hľadiska:


Polysacharidy (betaglukány, xylogaloktoglukány,…) – obsahuje min. 47%

Vitamíny (K1, B1, B2, B3, B6, B9, D3, betakarotén), minerálne látky a stopové prvky (horčík, sodík, vápnik, železo, meď, mangán, zinok, germánium)

Triterpény (betulín, kyselina betulínová) a terpenové zlúčeniny (kyselina ferulová, p-hydroxybenzoická kyselina, foskoperianol D, lanostany, kyselina trametenolická)

Steroidné zlúčeniny – mykosteroly (lanosterol, inotodiol, ergosterol, episterol, fecosterol,…)

Fenoly a fenolové zlúčeniny

Melanín (spôsobuje tmavé zafarbenie čagy)

Aminokyseliny (cystein, glycin, tryptofán) a bielkoviny (chitináza)

Tuky a nenasýtené mastné kyseliny (kyselina linolová, kyselina olejová). Fytoncídy, kreozoly a guajakol – prírodné dezinfekčné prostriedky s antiseptickým, antihnilobným, antihelmintickým, protizápalavým a regeneračným účinkom


Neobsahuje cholesterol, alkohol ani konzervačné látkyPodľa NARIADENIEA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) Č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách, nesmieme pri produktoch ako potravín podávať informácie týkajúce sa diagnózy ani uvádzať tvrdenia o liečivých účinkoch výrobku na ľudský organizmus. Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených zdrojov na internete, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.


Správnosti a aktuálnosti informácií o produktoch na našich webových stránkach venujeme najvyššiu starostlivosť. Predpisy pre výrobu potravín sú však neustále aktualizované a tak môžu nastať zmeny v uvádzanom zložení potravín, obsahu živín či alergénov apod. Vždy by ste si mali prečítať etiketu na výrobku a nespoliehať sa iba na informácie poskytnuté na internetových stránkach.


Tieto informácie sú podávané len pre osobné použitie.

Product Details

Čaga Sibirská
33502

Tabuľka dát

Obsah
100ml
Podľa použitia
Akné
Angína
Antiseptický, dezinfekcia
Cholesterol
Chrípka
Cukrovka, diabetes
Cysty, myómy
Dýchacie cesty
Ekzém
Herpes
Imunita
Obličky
Onkologické ochorenie
Pečeň
Pokožka
Psoriáza
Regenerácia
Tlak
Trávenie
Vlasy
Vírusy, baktérie , plesne
Únava
Štítna žľaza

Ak chcete poslať komentár, musíte byť prihlásený!

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.

Produkty v rovnakej kategórii


Značky

Značky, ktoré u nás nájdete

V našom obchode ponúkame rôzne značky tej najlepšej kvality. Pokiaľ neviete akú si vybrať, alebo skôr aký produkt, neváhajte nás kontaktovať. Sme tu pre Vás. Všetky značky.
Annemarie Borlind
Bauckhof
Benecos
Berief
Bio4you
Biobon
Bioharmonia
Biomila
Biona
country life

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Login with Facebook

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Register with Facebook

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Please enter the email address you used to register. You will receive a temporary link to reset your password.